Zrozum zachowanie swojego kota

Zrozum zachowanie swojego kota

Problemy z zachowaniem kota mogą być czasami bardzo irytujące i frustrujące, ale możesz je skorygować, właściwie je rozumiejąc.  Aby zrozumieć rzeczywiste zachowanie Twojego kota, musisz przeanalizować środowisko, z którego pochodzi kot.

W tym artykule przedstawię Ci przez bardzo dokładne kroki, które musisz podjąć, a po zebraniu wszystkich tych informacji będziesz w stanie poprawnie odczytać mowę ciała swojego kota i będziesz wiedział po znakach, czego potrzebuje i dlaczego robi to, co robi.

Zrozumienie zachowania kota

Koty komunikują się na wiele innowacyjnych i bardzo specyficznych dla siebie sposobów, a czasami my, ludzie, nie jesteśmy wystarczająco wrażliwi, aby zrozumieć ich metody komunikacji.  Tam znaki i mowa ciała mają bardzo drobne ruchy, które trzeba właściwie zrozumieć.  Ta delikatna mowa ciała często dezorientuje ludzi i popełniają pewne błędy w zrozumieniu zachowań kotów.  Pierwszym krokiem w zrozumieniu zachowania kota jest poznanie dokładnej częstotliwości jego głosu, a także musisz znać pewne pojęcia, które przedstawia ich mowa ciała.

Natura czy wychowanie

Kiedy będziesz badać zachowanie zwierząt, natkniesz się na dwie kategorie zachowań, którymi są natura i wychowanie.  Natura oznacza zachowania, które są wyuczone w sposób naturalny i są zawsze zawarte w instynktach zwierzęcych, podczas gdy wychowanie oznacza zachowania i metody, których się od nas uczą.

Działania odruchowe

Odruchy są również preinstalowane u zwierząt i nie można ich wytrenować, aby zmieniły odruchy.  W rzeczywistości odruchy są preinstalowane nawet u ludzi, na przykład kiedy lekarz uderza w kolano gumowym młotkiem, a ty kopiesz kolano w odpowiedzi, jest to przykład odruchu, którego nigdy nie możesz zmienić.  Podobnie u zwierząt występują odruchy, na przykład gdy pies zobaczy nieznajomego, szczeka przynajmniej raz.

Język kotów

Nie ma określonego języka kotów, który można by zrozumieć, ale komunikują się one głosem i dają określone odpowiedzi głosem.  Mówienie kocie nie tylko oznacza, że ​​musisz zrozumieć komunikację kota, ale także uczy Cię jeszcze bardziej złożonej formy komunikacji, takiej jak mowa ciała kotów.

Mowa kota

Jest tak wiele głosów, które koty mogą wydać i przekazują za pomocą tych głosów różne mimiki i gesty.  Często wygląda jak koty wypowiadają jeden prosty głos, ale jeśli przyjrzysz się mu uważnie, będziesz wiedział, że w innej sytuacji jest inny ton.

Kiedy kot jest głodny, ton będzie trochę niski, a jeśli jest w trybie gry, stworzy bardziej radosny i pociągający głos.
Oto kilka aspektów, których musisz się nauczyć, aby właściwie zrozumieć zachowanie kota.

Agresja i zabawa

Często zdarza się, że gdy kot staje się trochę bardziej agresywny i zaczyna robić w domu jakieś nieprzyjemne rzeczy, dobry fachowiec doradzi ci, abyś kupił innego kota.  To czasami szokująca rada dla zwykłego człowieka, bo pomyśli, że kolejny kot przyniesie więcej zniszczeń i więcej chaosu w domu.

Tak nie jest, ponieważ w większości przypadków przyczyną agresji jest mniejsza uwaga.  Gdy przyprowadzisz do domu innego kota, uwaga twojego agresywnego kota zostanie skierowana na tego kota i będzie mniej myślała o tych nieprzyjemnych czynnościach.  Potraktuj to jako towarzystwo, ponieważ kiedy kot się nudzi, staje się agresywny i destrukcyjny, podczas gdy inny kot będzie jej towarzyszył i będą się nim cieszyć.

Czas na zabawę jest koniecznością

Zabawa jest instynktownym zachowaniem prawie wszystkich zwierząt domowych, z wyjątkiem nielicznych.  Zwłaszcza, gdy mówisz wtedy o zwierzętach domowych, takich jak koty i psy, nigdy nie możesz oddzielić ich od ich zabawy.  Zawsze potrzebują określonego poziomu gry i musisz poświęcić im swoją uwagę w tym czasie gry.  Zabawa jest również niezbędna dla prawidłowego zdrowia tych zwierząt, ponieważ jeśli nie zapewnisz im intensywnej i regularnej aktywności fizycznej, wówczas staną się nudne, a to może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych, związanych z nadwagą i innymi podobnymi rzeczami.

Odróżnij zabawę od agresji

Ludzie często są zdezorientowani faktem, że kiedy jest to agresja, a kiedy jest czas na zabawę, ponieważ oba te zachowania mają prawie podobny rodzaj instynktów.  W zabawie będzie za dużo hałasu, mówienia, gryzienia i latania futra, ale jeśli przyjrzysz się wtedy uważnie, zobaczysz, że drapie go gwoździami wewnątrz futra, gryzie miękkimi szczękami i co najważniejsze, zobaczysz, że agresor ciągle się zmienia.