Jaką obrożę na kleszcze dla małego kota wybrać?

Jaką obrożę na kleszcze dla małego kota wybrać?

O konieczności profilaktyki przeciwko pasożytom zewnętrznym najczęściej mówi się w kontekście psów, zapominając o tym, że również koty są narażone na ugryzienia pcheł i kleszczy. Dobór odpowiedniego zabezpieczenia dla naszego czworonoga pozwoli nam spać spokojnie, nie martwiąc się o choroby. Jaka obroża na kleszcze dla małego kota sprawdzi się najlepiej?

Obroża Foresto dla kota – bezpieczna nawet dla kociąt

Jednym z najpopularniejszych preparatów przeciwkleszczowych dostępnych na rynku jest obroża Foresto dla kota. Zawiera ona dwie substancje czynne – imidakloprid i flumetryne, które dzięki specjalnej konstrukcji obroży stopniowo uwalniają się, rozprowadzając na powierzchni skóry i sierści zwierzęcia filtr ochronny. W efekcie, gdy tylko pchła lub kleszcz wejdą w kontakt ze skórą czworonoga, otrzymają dawkę trucizny, która najpierw sparaliżuje ich układ nerwowy, a następnie doprowadzi do śmierci pasożyta.

Co bardzo istotne, obroża Foresto dla kota może być stosowana już u kociąt powyżej 10 tygodnia życia. Dzięki temu maluchy są odpowiednio chronione przed pasożytami zewnętrznymi niemal od samego początku.

Foresto obroża dla kota – zalety

Co sprawia, że Foresto dla kotów cieszy się tak dużą popularnością wśród opiekunów mruczków? Przede wszystkim długi czas działania – obroża ta zapewnia ochronę przed kleszczami przez okres aż do ośmiu miesięcy, dzięki czemu przez większą część roku nie musimy się martwić, aby pamiętać o konieczności regularnego stosowania preparatów na pasożyty zewnętrzne. Co więcej, tak długi okres ochronny sprawia, że obroża Foresto jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem w porównaniu do innych środków na kleszcze.

Kolejną kwestią jest brak zapachu. Wiele obroży dostępnych na rynku nasączonych jest olejkami eterycznymi lub preparatami, które wydzielają bardzo intensywny zapach. Może on irytować nie tylko opiekuna, ale przede wszystkim samo zwierzę. Obroża Foresto dla kota jest całkowicie bezzapachowa, dzięki czemu nie wywołuje dyskomfortu, a kot chętniej ją nosi.

Co równie ważne, Foresto dla kota jest całkowicie wodoodporna – nie straszny jej deszcz, a nawet kąpiele w szamponie. Oznacza to, że nie musimy martwić się o skrócenie czasu ochrony, gdy kot zmoknie na deszczu lub zostanie poddany kąpieli. Substancje czynne związane w materiale obroży nie rozpuszczają się w wodzie. Nawet jeśli powłoka w warstwie lipidowej skóry zwierzęcia zostanie zmyta, obroża bardzo szybko uzupełni ilość substancji aktywnych zapewniając prawidłową ochronę.