Farmina sucha karma dla kota – z miłości do naszych pupili

Farmina sucha karma dla kota – z miłości do naszych pupili

Prawidłowe żywienie kota jest kluczowe dla jego zdrowia. Duży rodzajów kociego pożywienia bynajmniej nie ułatwia wyboru pełnowartościowego. O czym należy pamiętać przy odżywianiu kociego przyjaciela i jaką karmę wybrać, aby zapewnić mu zdrowy rozwój? 

Jakie są prawidłowe zasady odżywiania kotów? 

Właściciele małych kotów powinni pamiętać, że żywienie ich pupili różni się znacznie od żywienia dorosłych osobników. Mały kot powinien jeść częściej, ale w dużo mniejszych porcjach. Karma powinna być dostosowana specjalnie do kociąt, a więc bogata w białko i inne składniki potrzebne do prawidłowego wzrostu i rozwoju kota. Dieta dorosłego kota również składa się z dużej ilości białka. Kocie jedzenie wysokiej jakości powinno zawierać tłuszcze oraz mikro- i makroelementy, a także witaminy i węglowodany. Przykładem pełnowartościowej karmy jest Farmina sucha karma dla kota, która sprzyja zdrowemu wzrostowi i daje energię do treningów i wesołej zabawy. Ilość oraz rodzaj pokarmu zjadanego przez kota zależy od jego płci, wieku, rasy, a także kondycji i ogólnego stanu zdrowia. Dorosły kot powinien jeść około 3-4 razy dziennie. Posiłek powinien być w miarę zróżnicowany. Z powodzeniem można podawać raz mokrą raz suchą karmę, jednocześnie przestrzegając zasad ich dawkowania. W ciągu dnia koci przyjaciel może dostawać także przekąski, np. w postaci nagród podczas treningu. Należy bezwzględnie pamiętać o stałym dostępie do wody. 

Co powinna zawierać sucha karma dla kota i jakie są jej zalety? 

W składzie suchej karmy powinno znaleźć się przede wszystkim wysokiej jakości białko. Oparta powinna być na samych naturalnych składnikach, bez zbędnych ulepszaczy czy też produktów konserwujących. Jedną z wysokiej jakości karm jest Farmina sucha karma dla kota, której rodzaj każdy właściciel może dobrać indywidualnie do potrzeb kociaka. Jest dużo bardziej kaloryczna, a więc chętniej spożywana przez aktywne koty. Przechowywanie suchej karmy jest dużo łatwiejsze niż mokrej. Łatwiejsze jest także zabieranie jej np. w podróż. 

Dlaczego Farmina sucha karma dla kota to doskonały wybór? 

Farmina sucha karma dla kota, to pełnowartościowa karma skierowana dla kotów na każdym etapie życia. To stworzona we Włoszech doskonała mieszanka pozbawiona zbóż, ulepszaczy oraz sztucznych składników. Całość produkcji odbywa się w zgodzie z naturą. Farmina sucha karma dla kota jest bogata w pełnowartościowe białko oraz wszelkie witaminy potrzebne do zachowania w zdrowiu wszystkich kociaków. Zawiera dodatek naturalnych owoców. W naszej ofercie znajdują się karmy skierowane m.in. dla kotów wysterylizowanych, dla kociąt, kotek karmiących, czy też dla kotów zmagających się z problemami żołądkowymi.