Jaką karmę kupić dla kota z problemami zdrowotnymi?

Jaką karmę kupić dla kota z problemami zdrowotnymi?

Zwierzęta również mogą cierpieć na problemy z układem moczowym oraz na alergie pokarmowe, które objawiają się pogorszeniem samopoczucia zwierzaka, problemami z układem pokarmowym lub wysypkami. Z tego względu powstała weterynaryjna karma dla kotów Urinary. Produkt smakuje kotom, jest dla nich bezpieczny, ponieważ nie ma w nim najpopularniejszych alergenów. To również bardzo wartościowy posiłek, który składa się z wszystkiego tego, czego zwierzak potrzebuje do rozwoju. 

Karma weterynaryjna Urinary

Weterynaryjna karma dla kotów z problemami z układem moczowym wspiera zwierzęta podczas procesów leczenia, ale też zapewnia wszystkie potrzebne składniki. Karma dla kota Urinary to połączenie mięsa dobrej jakości z roślinnymi dodatkami, które dostarczają kotom witamin i minerałów, ale również są źródłem nienasyconych olejów. 

Karma dla kota Urinary w swoim składzie ma dodatek żurawiny. Owoce żurawiny wspierają pęcherz moczowy zwierząt, substancje zawarte w roślinie mają działanie bakteriobójcze, dlatego wspomagają leczenie zapalenia dróg moczowych u kotów. Co więcej, żurawina obniża odczyn moczu, co działa bakteriostatycznie. 

Składniki karmy dla kotów Urinary

Weterynaryjna karma dla kota Urinary została skomponowana z wysokiej jakości mięsa indyczego i z jagnięciny. Dodatkowo w jej skład wchodzi olej z łososia, drożdże piwne oraz suszona żurawina. Drożdże to źródło prebiotyków, które pomagają zadbać o układ trawienny kota. Mięso to cenne źródło białka, którego potrzebuje każdy kot, zarówno młody, jak i starszy pupil. 

Dodatek metioniny oraz chlorku amonu ma na celu obniżenie pH moczu kota. Niski odczyn pomaga pozbyć się bakterii z układu moczowego kota, co przyspiesza proces zdrowienia pupila. Z tego względu karma dla kotów Urinary jest zalecana dla zwierząt, u których stwierdzono tworzenie się kamieni struwitowych. 

Zasady podawana karmy dla kota Urinary

Karmy weterynaryjne podaje się zwierzętom, u których stwierdzono problem. Po konsultacji z lekarzem weterynarii kotu cierpiącemu na zapalenie dróg moczowych podaje się karmę dla kota Urinary. Karmę stosuje się zwykle przed określony czas – zazwyczaj od 5 do 12 tygodni. Dawkowanie zależy głównie od wagi kota, a potrzebne informacje dostępne są na opakowaniu. 

Karma dla kota Urinary dostępna jest w wygodnych puszkach, które ułatwiają dawkowanie jedzenia pupilowi. Niezjedzoną, a otwartą puszkę można przechowywać w lodówce. Należy pamiętać, że kot powinien dużo pić, dlatego zwierzak zawsze musi mieć dostęp do świeżej i czystej wody.